Odpowiedzi na pytania

 

1. Co zawiera się w  waszej ofercie fotografa, kamerzysty?

To zależy wyłącznie od Waszych wymagań, Powinniście zadać sobie kilka pytań, co chcielibyście otrzymać w pakiecie:

Czy chcecie otrzymać zdjęcia na płycie? Czy zależy Wam na tradycyjnym albumie, a może na nowoczesnym fotoalbumie zaprojektowanym przez profesjonalnego grafika? Czy chcecie album czy tylko odbitki? Czy fotograf ma być obecny w czasie przygotowań, podczas wizyty u fryzjera i kosmetyczki? Czy sesja plenerowa ma odbyć się w tym samym dniu co ślub, czy w zupełnie innym? Tak czy inaczej, to Wy powinniście zdecydować, co tak naprawdę znajdzie się w Waszej ofercie.

2. Czy przed ślubem podpisywana jest umowa?

Tak z każdą Parą podpisuję umowę. Jest to niezbędne byście mieli pewność, że jako Wasz fotograf / kamerzysta ślubny wywiążę się z zobowiązań, które zawiera umowa.

3. Kiedy zarezerwować termin na zdjęcia ślubne lub film?

Najlepiej zrobić to w momencie, kiedy będziecie juz znali termin swojego ślubu. Oczywiście im wcześniej tym lepiej, zasada ta dotyczy przede wszystkim Par, które zaplanowały swoje wesele w pełni sezonu ślubnego. Jeśli chcecie mieć pewność, że w dniu Waszego wesela będziemy do Waszej dyspozycji zapraszam do kontaktu , kiedy będziecie mieć już ustalony dokładny termin Waszej uroczystości.

4. Jak długo fotografujesz, filmujesz na weselu?

Na weselu jesteśmy do godziny około pierwszej w nocy. Na życzenie pary młodej mogę oczywiście zostać dłużej. Jednak myślę że to dość dużo czasu aby zapisać na karcie pamięci wszystkie, tak ważne dla Was momenty.

5. Czy zdjęcia plenerowe wykonywane są tego samego dnia co ślub?

Sesje plenerową najlepiej jest zorganizować w innym dniu niż ślub. Przede wszystkim dlatego, że Państwo Młodzi nie muszą juz wtedy przejmować się obowiązkami związanymi z weselem, mogą się rozluźnić i skupić wyłącznie na zdjęciach. Pani Młoda nie musi obawiać się o zabrudzenie sukni, a Pan Młody o zniszczenie ubrania. W taki dzień nie ma ograniczeń czasowych, można się udać w dowolne miejsce lub nawet w kilka miejsc aby wykonać piękne zdjęcia plenerowe, które będą dla Was pamiątką do końca życia.

6. Czy zdjęcia obrabiane są komputerowo?

Zdjęcia, które oddajemy są uprzednio poddawane obróbce cyfrowej w zaawansowanym programie graficznym. Wszystko po to, żeby Wasze zdjęcia były jak najpiękniejsze i przez lata przywoływały wspomnienia z tego najważniejszego dnia w życiu.

7. Jakiego sprzętu używasz?

Pracujemy na profesjonalnym sprzęcie marki Canon oraz jasnych obiektywach Canona (klasy L). Profesjonalne, pełnoklatkowe aparaty fotograficzne jakimi się posługujemy (Canon  5Dmark III  , 6D i 7D mark II) umożliwiają robienie zdjęć w ciemnych polskich kościołach bez wspomagania się lampą.

8. Czy posiadasz upoważnienie do filmowania i fotografowania uroczystości kościelnych?

Posiadamy takie upoważnienie Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu potwierdzającą ukończenie kursu przygotowującego fotografa i kamerzystę do pracy podczas nabożeństwa. Dokument jest ważny na terenie całego kraju i umożliwia fotografowanie i filmowanie podczas liturgii  w obiektach sakralnych.

9. Czy wykonujesz  zdjęcia z rodziną itp?
Wykonujemy również zdjęcia pozowane z rodzicami ,babcią, dziadkiem , ciocią , wujkiem itp. Wykonujemy także zdjęcia grupowe z wszystkimi gośćmi razem jak i osobno z rodzinami, ale pamiętajcie o tym że to właśnie Wy musicie takie zdjęcia chcieć.

10. Czy wykonujecie fotoksiążki ?

Oczywiście, wykonujemy fotoksiążki i fotoalbumy, mamy bogaty wybór rozmiarów i okładek . Wykonujemy również fotoobrazy na płótnie z waszym zdjęciem, kalendarze foto kubki  itp.

W  razie innych pytań zapraszam do kontaktu.